• 01 NISAN, 2018 PAZAR
AB Bakanı Ömer Çelik Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Adana Ziyaretine Refakat Etti

AB Bakanı Ömer Çelik Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Adana Ziyaretine Refakat Etti

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Yüreğir Serinevler Spor Salonu'nda düzenlenen partisinin Adana 6. Olağan İl Kongresi'ne Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a refakaten katıldı.

AB Bakanı Ömer Çelik burada yaptığı konuşmada, güvenlik güçleri sayesinde kendilerinin bu salonlarda huzur içinde bir araya geldiklerini belirtti.

Konuşmasında terörle mücadeleye değinen AB Bakanı Ömer Çelik, "Terörle mücadele edemezsiniz, yeterince kuvvetiniz yok.' diyorlardı. Cumhurbaşkanımız ne dedi? Sabrediyoruz ama sabrımızı zorlamayın bir gece ansızın gelebiliriz.' diyordu. Ne oldu? Bir gece ansızın bütün terör örgütlerinin tepesine çöktük. Aynı şekilde ilerleyeceğiz. En büyük kuvvetimiz bu salondaki birlik ve beraberliğimiz." ifadesini kullandı.

"Kahraman Mehmetçik'i", Afrin'e girdiğinde vatandaşların "hoş geldiniz" diyerek karşıladığını anımsatan AB Bakanı Ömer Çelik, Türk bayrağı altında yuva olma duygusu olduğunu vurguladı.

Bakan Ömer Çelik, kongrenin ardından 2019'a doğru koşacaklarına işaret ederek, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanımızın 2002'den bu yana kat ettiği yolu, Kılıçdaroğlu'nun kat etmesi için önümüzdeki 120 sene yol yürümesi lazım. Cumhurbaşkanımızın 2002'den bu yana dünyadaki mazlum ülkelere yaptığı ziyaretleri Kılıçdaroğlu'nun yapabilmesi için ilk önce Mars'a yolculuğun gerçekleşmesi lazım. Bu kadar çok çalışan, bu kadar çok yorulan ama hiçbir şekilde usanmayan, enerjisini kaybetmeyen bir liderimiz var. O zaman biz de daha çok çalışacağız, daha çok koşturacağız. 2019 seçimlerinde sandıklara mührümüzü vurduğumuz zaman, Türkiye'nin karşısındaki bütün şer odakları, bütün husumet odaklarını susturacağız."